United-joukkueisiin etsitään pelaajia

  • KäPan ikäluokan edustusjoukkueet eli United-joukkueet etsivät uusia pelaajia. 

  • Syksyllä 2018 järjestävät joukkueet seuraavin tiedoin Try-out harjoituksia ikäluokissa 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005 ja 2004 syntyneet. United-toiminnasta voit lukea lisää tästä. Tiedustelut ja yhteydenotot Juha Vallaan ( puh. 0407386985 )

***

KäPa 04 United
KäPa 04 Unitedin avoimet harjoitukset 1.-12.10.2018

KäPa 04 United on ikäluokkansa edustusjoukkue, joka harjoittelee ohjatusti neljä kertaa viikossa Oulunkylän tekonurmella. Omalla ajalla harjoittelu, tavoitteellisuus ja liikunnallisuus korostuvat vahvasti toiminnassamme. Pyrimme valmennuksessa siihen, että harjoittelu on suunnitelmallista ja tärkeimpänä päämääränä on auttaa pelaajaa oppimaan ratkaisemaan pelissä tulevia tilanteita mahdollisimman hyvin. KäPan pallokontrolliin nojaava pelitapa tukee tätä tavoitetta.
Kaudella 2018 KäPa 04 United voitti SPL:n P14-lopputurnauksen ja ELL-sarjan kevätkierroksen. Kotimaisten sarjojen ja turnausten lisäksi joukkue osallistuu vuosittain 2-3 kovatasoiseen turnaukseen ulkomailla.

Ensi kaudelle joukkuetta täydennetään uusilla pelaajilla ja siksi pelaajia katsastetaan kaikille pelipaikoille. Jos olet tavoitteellinen ja motivoitunut pelaaja, joka haluaa harjoitella laadukkaasti hyvässä ympäristössä, ota yhteys KäPa 04 Unitedin vastuuvalmentaja Jesse Martiniin (044-373 6285, jesse.martin@helsinki.fi).

Avoimet harjoitukset alkavat Oulunkylän PikkuPekka Areenalla ma 1.10.2018 klo 18-19:30

***

KäPa 05 United

United 05 on 2005 ikäluokan edistyneimpien pelaajien joukkue Käpylän Pallossa.

Joukkue harjoittelee kesäkaudella keskimäärin 4 kertaa viikossa. Talvikaudella loistavissa olosuhteissa lämmitetyllä tekonurmella Oulunkylän Pikkupekka-Areenalla Helsingissä. Kesäkaudella Kumpulan ja Käpylän alueen tasokkailla tekonurmi- ja nurmikentillä. Lajiharjoitusten lisäksi harjoitusohjelmaan kuuluu liiketaito- ym. harjoituksia.

Joukkue pelaa Etelä-Länsi liigaa sekä osallistuu myös aktiivisesti koviin kansainvälisiin kilpatason turnauksiin.

Ensi kaudelle joukkuetta täydennetään uusilla pelaajilla ja siksi pelaajia katsastetaan kaikille pelipaikoille. Jos olet tavoitteellinen ja motivoitunut pelaaja, joka haluaa harjoitella laadukkaasti hyvässä ympäristössä, ota rohkeasti yhteyttä 05 Unitedin vastuuvalmentajaan JP Savolaiseen, savolainen.jiipee @ gmail.com / 0407228927

***

KäPa 06 United

KäPa United 06 on vuonna 2006 syntyneiden ikäluokan edistyneimpien pelaajien joukkue Käpylän Pallossa.

Joukkue harjoittelee neljä kertaa viikossa  Oulunkylän tekonurmella sekä Kumpulanlaakson valmennuskeskusessa seuran ammattivalmentajan alaisuudessa. Joukkue osallistuu Sami Hyypiä Akatemian kehittymisen seurantatapahtumiin kaksi kertaa vuodessa, sekä hakee kansainvälistä pelikokemusta ulkomailta 1-3 kertaa vuodessa.  Meillä on jo nyt mahtava ryhmä poikia ja vanhempia, mutta kaipaamme lisää pelaajia (myös maalivahtia) kun siirrymme isolle kentälle  kaudeksi 2018-19. Liikunnallisuus, omalla ajalla harjoittelu ja tavoitteellisuus korostuvat joukkueessamme. 

Avoimet harjoitukset 1.-14.10. meidän omilla treenivuoroillamme, jotka löytyvät alla olevasta linkistä. 

https://kapylanpallo.fi/joukkueet/p06u/kalenteri

Otathan yhteyttä valmentajaamme ennen kuin saavut paikalle. JP Savolainen / savolainen.jiipee @ gmail.com / 0407228927

***

KäPa 07 United

KäPa 07 United on ikäluokkansa edustusjoukkue, joka harjoittelee ohjatusti 3-4 kertaa viikossa seuran ammattivalmentaja Aleksi Piiraisen (UEFA B) johdolla. Harjoittelu koostuu kolmesta joukkuetreenistä ja kerran viikossa toteutuvasta taito- ja kehonhallintatreenistä. Omalla ajalla harjoittelu, tavoitteellisuus ja liikunnallisuus korostuvat vahvasti toiminnassamme.

Kotimaan sarjojen ja pelien lisäksi joukkue osallistuu vuosittain muutamaan kovatasoiseen turnaukseen ulkomailla.

Ensi kaudelle kartoitamme uusia pelaajia ja siksi pelaajia katsastetaan kaikille pelipaikoille. Jos olet tavoitteellinen ja motivoitunut pelaaja, joka haluaa harjoitella laadukkaasti hyvässä ympäristössä, ota yhteys KäPa 07 Unitedin vastuuvalmentaja Aleksi Piiraiseen (050 9172732, a.piirainen@hotmail.com)

Tryoutit järjestetään 29.9 - 5.10. Pelaajan tulisi olla paikalla jokaisena harjoituskertana. Harjoitusajat löytyvät joukkueen nettisivujen kalenterista. Tulevan kauden joukkue nimetään toisen tryout- viikon jälkeen. 

***

KäPa 08 United

KÄPA 08 UNITED - AVOIMET HARJOITUKSET 24.09 – 07.10
Ikäluokassaan valtakunnan terävimpään kärkeen kuuluva KäPa 08 United järjestää toiminnasta
kiinnostuneille avoimia harjoituksia 24.09 - 07.10. Yhteydenotot ja aikatauluista sopimiset tehdään joukkueenjohtajan Mikko Järvisen kautta (0405739985 tai
kapa08united@gmail.com). Joukkueen kalenterista löytyvät joukkueen harjoitusajat ja paikat.

Kaudella 2018-2019 joukkue harjoittelee huippuolosuhteissa, 3-4 kertaa viikossa KäPan juniorihallissa (talvella) ja Oulunkylässä/Kumpulanlaaksossa (kesällä)
Joukkue pelaa kotmaan 08-huippujoukkueiden kanssa erilaisissa turnauksissa ja miniliigoissa. Myös otteluita vuotta vanhempia joukkueita vastaan pelataan kauden mittaan.
Joukkue osallistuu myös 1-2 ulkomaan turnaukseen kauden 18-19 aikana.

Tervetuloa tutustumaan taitavaan, iloiseen ja reippaaseen joukkueeseemme!

***

KäPa 09 United

KÄPA 09 UNITED - AVOIMET HARJOITUKSET
Ikäluokassaan valtakunnan terävimpään kärkeen kuuluva KäPa 09 United järjestää toiminnasta
kiinnostuneille avoimia harjoituksia 27.8-14.9. Yhteydenotot ja aikatauluista sopimiset tehdään
joukkueen vastuuvalmentajan Jari Karjalaisen kautta (jari.karjalainen20@gmail.com). Joukkueen
kalenterista löytyvät joukkueen harjoitusajat ja paikat.

Kaudella 2018-2019 joukkue harjoittelee huippuolosuhteissa, 3-4 kertaa viikossa KäPan
juniorihallissa, pelaa mm. kotimaan 09-huippujoukkueiden kanssa erilaisissa turnauksissa ja
miniliigoissa sekä kv-huippuakatemioita vastaan tämän vuoden tapaan kotimaassa ja ulkomailla
25-30 ottelua. Tammikuussa 2019 joukkue järjestää kansainvälisen kutsuturnauksen tämän
vuoden tapaan.
Tervetuloa tutustumaan taitavaan, iloiseen ja reippaaseen joukkueeseemme!

***

KäPa 10 United

Uusi perustettava United-joukkue järjestää katsastustilaisuuden sunnuntaina 23.9 klo 10-13 Kumpulanlaakson KäPa-keskuksessa. 

KäPan pelaajat : ilmoittaudu omalle valmentajalle ma 17.9 mennessä.

Uudet (seuraan tulevat pelaajat) : sähköposti-ilmoittautuminen Juha Vallalle ( juhavalla@yahoo.com  ) ma 17.9 mennessä

Joukkueeseen etsitään liikunnallisia pelaajia jotka ovat jo hieman edistyneet lajitaitojen harjoittelussa.

Joukkue aloittaa toimintansa 1.10.2018 kahden KäPan ammattivalmentajan johdolla.

***

KäPa 11 Barca

Muutamalle jo lajissa edistyneelle pelaajalle paikka tulevalle kaudelle 2019 joukkueessamme.

Joukkueen kalenteri ja tapahtumien kuva-arkisto.

Ilmoita lapsesi mukaan kokeelle KäPa 11 Barcaan  : Timo Maakannas, kapylanpallo@gmail.com

 

***

KäPa tytöt 2008-2009 United

KäPa T08/09 United on 2008 ja 2009 syntyneiden tyttöjen edistyneimpien pelaajien joukkue Käpylän Pallossa.

Joukkue harjoittelee kolme kertaa viikossa, kesäisin Käpylän ympäristön kentillä ja talvisin Käpylän juniorihallissa. Osallistumme ympäri vuoden laadukkaisiin turnauksiin ja sarjoihin. 

Uudet pelaajat ovat tervetulleita avoimiin harjoituksiin 10.-28.9. 

Myös harraste-/haastetason peliryhmään T0809 CIty otetaan uusia pelaajia, joten ota rohkeasti yhteyttä ja tule kokeilemaan.

Lisätiedot valmentajalta: Damir Gadimov, puh. 0449732790, gadimovdamir@gmail.com