Käpylän pallo

Käpylän Pallo hakee uusia valmentajia kaudelle 2025

08.05.2024
Käpa

Käpylän Pallo on Suomen johtavia pelaajakasvattajia ja tunnettu laadukkaasta toiminnastaan. Seurassa on noin 850 pelaajaa. Seuran edustusjoukkue pelaa kaudella 2024 Miesten Ykkösliigassa. Seura on Palloliiton laatujärjestelmässä tasolla neljä (4) ja mukana Huuhkajapolun tasolla 4–5. Koulutamme seuran sisäisesti valmentajamme FVS- ja IVK-kursseilla.

Nyt haemme uusia valmentajia kaikkiin ikävaiheisiin seuraavalle kaudelle, niin kilpa- kuin haastejoukkueisiin.

Ketä etsimme?

  • Haluat kehittää itseäsi valmentajana eteenpäin.
  • Sinulla on innostava asenne ja halua kehittyä valmentajana.
  • Olet intohimoinen jalkapalloihminen.

Mitä Käpylän Pallo tarjoaa sinulle?

  • Mahdollisuuden kouluttautua ja kehittyä valmentajana.
  • Oppimista edistävän valmentajayhteisön.
  • Näköalapaikan laadukasta junioritoimintaa tekevään seuraan.
  • Valmentajapolun, jossa sinulla on mahdollisuus edetä valmentajana seuran sisällä.
  • Seuran valmennuspäällikköjen tuen.
  • Asianmukaisen korvauksen.

Olit sitten aloitteleva valmentaja tai jo kokeneempi pelaajakehittäjä, niin ole rohkeasti yhteydessä, ja katsotaan millaisia tehtäviä ja uusia haasteita sinulle seurastamme löytyisi. Tässä vaiheessa kartoitamme kiinnostuneita valmentajia, niin osa-aikaisiin kuin mahdollisiin päätoimisiinkin tehtäviin. Jos haemme seuraavalle kaudelle uusia päätoimisia valmentajia, niin tulemme julkaisemaan näistä positioista erikseen myös omat hakuprosessit.

At this point we are mapping out potential coaches for the next season for both part-time and full-time positions. If a full-time position becomes current we will be publishing an individual recruit from it.

Voit käydä lukemassa seuran panostuksista valmentajien osaamisen kehittämiseen täältä.


Vapaamuotoiset hakemukset ja yhteydenotot seuran urheilutoimenjohtajalle:
Marko Honkanen
0440 533 633
[email protected]