KäPan United-vastuuvalmentajat kaudella 2022 – Katso try out -infot!
KäPan United-vastuuvalmentajat kaudella 2022 – Katso try out -infot!

KäPan United-vastuuvalmentajat kaudella 2022 – Katso try out -infot!

11.09.2021

Seuran ensi kauden valmentajarekryt ovat edenneet hyvää vauhtia, ja ensimmäisenä esittelyvuorossa on United-vastuuvalmentajat kaudelle 2022. Myös joukkueiden muut valmentajat on jo valittu, ja julkaisemme joukkueiden valmennustiimit kokonaisuudessaan myöhemmin syyskuussa.

Lari Lummepuro aloittaa kolmannen kautensa valmentajana KäPassa. Tälle kaudelle Larin vastuuta on entisestään lisätty ja hän tulee toimimaan kahden United-joukkueen vastuuvalmentajana. Lari on suorittanut UEFA B -valmentajalisenssin, ja hän opiskelee myös kolmatta vuotta liikunnanohjaajan AMK-tutkintoa.

Uutena valmentajana seuraan tulee Olusanjo Olutayo. Hän tulee ottamaan vastuulleen ASM ja 08 United -joukkueet. Nigerialaislähtöinen ”Olu” on asunut ja opiskellut pitkään Englannissa. Hänellä on tutkinnot urheilujohtamisesta Loughboroughin yliopistosta ja urheilutieteistä Sunderlandin yliopistosta. Hän on suorittanut UEFA B -valmentajalisenssin. Suomessa hän on toiminut valmentajana ja valmennuspäällikkönä Tervareissa sekä valmentajana PPJ:ssä.

Aleksi Piiraisen siirtyessä uusien haasteiden pariin Ilvekseen on seura palkannut hänen työtään jatkamaan oululaisen Otto Fältin. Hänen tarkemman esittelynsä voit lukea täältä. Ilveksen uutisen Apista voit lukea täältä. Apin 7 vuoden taipaleesta seuran palveluksessa julkaisemme juttua lähempänä kauden vaihtumista, mutta seura haluaa kiittää häntä todella lämpimästi ajastaan KäPassa jo tässä vaiheessa ja toivottaa onnea uusien haasteiden pariin!

Uutena United-vastuuvalmentajana aloittaa 2012-ikäluokassa Petri Takala. Petri on toiminut seuran valmentajana jo useiden vuosien ajan. Tällä kaudella hän on toiminut 12 Unitedin toisena valmentajana ja 10 City -joukkueen vastuuvalmentajana.

Pääsemme jälleen ensi kaudella jatkamaan pelaajakehitystä United-polulla hyvällä ja osaavalla porukalla, jonka tarina alkoi jo 97-syntyneiden ikäluokasta. Nyt perustettava 13-syntyneiden United-joukkue on siis järjestyksessään jo 17. United-joukkue!

 

07 United        Vastuuvalmentaja Lari Lummepuro UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Lari Lummepuro, 050 401 6693, lari.lummepuro@kapylanpallo.fi


08 United        Vastuuvalmentaja Olusanjo Olutayo UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Marko Honkanen, 044 053 3633, marko.honkanen@kapylanpallo.fi


09 United        Vastuuvalmentaja Lari Lummepuro UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Lari Lummepuro, 050 401 6693, lari.lummepuro@kapylanpallo.fi


10 United        Vastuuvalmentaja Otto Fält UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Marko Honkanen, 044 053 3633, marko.honkanen@kapylanpallo.fi


11 United        Vastuuvalmentaja Otto Fält UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Mohaiman Abdilamir, 040 912 5612, mohaiman12@gmail.com


12 United        Vastuuvalmentaja Petri Takala UEFA B

Try out -harjoitukset viikolla 43.

Tiedustelut: Mohaiman Abdilamir, 040 912 5612, mohaiman12@gmail.com
 

13 United        Vastuuvalmentaja Jesse Martin UEFA B

Try out -harjoitukset 3.10.–13.10

Tiedustelut: Jesse Martin, 044 373 6285, jesse.martin@kapylanpallo.fi

 

Tule sinäkin mukaan tavoittelemaan unelmiasi jalkapalloilijana!
 

 

Dataline Sport | Molentum Oy