Käpylän pallo

Pauli Silvennoinen ja Joel Oksanen palkittiin Eteläisen alueen Seurojen ääni -seminaarissa

12.02.2024
Käpa

Suomen Palloliiton Eteläinen alue palkitsi perjantaina 9.2. Seurojen ääni -seminaarissa vuoden 2023 ansioituneita.

Pauli Silvennoinen palkittiin Respect-palkinnolla. Todellinen KäPa-aktiivi ja ikoni on ollut seuran toiminnassa mukana vuodesta 1958. Matkan varrelle mahtuu lukematon määrä tehtäviä ja valtava määrä työtä. Pauli on ikikäpalainen, joka omalla toiminnallaan ja esimerkillään ollut luomassa korvaamatonta suomalaista sekä paikallista jalkapallohistoriaa. Hän on osaltaan myötävaikuttanut siihen, että Käpylän Pallo on kyennyt nousemaan myös vaikeiden aikojen ylitse nykyiseen menestykseen.

Käpylän Pallon 2014 United-joukkueen vastuuvalmentaja Joel Oksenen palkittiin vuoden lasten valmentajana. Hän kehittää itseään valmentajana intohimoisesti, sekä hänen positiivinen ja vaativa valmennustyylinsä tuo todella hyviä tuloksia pelaajakehityksessä.

Paljon onnea Paulille sekä Joelille palkinnoista, ja suuret kiitokset työstänne seuran eteen!


Katso kaikki palkitut Palloliiton uutisesta.