Käpylän pallo

Käpylän Pallolle myönnettin Palloliiton VOK-tuki

08.11.2023
Käpa

Käpylän Pallo haki ja valittiin mukaan vuodeksi 2024 Palloliiton valmennusosaamisen kehittämisen (VOK) tuen piiriin. Valmennusosaamisen kehittäjät kouluttavat seurassaan ja seurayhteisössään alimpien tasojen Palloliitton valmennuskurssit, tukevat aloittavien ikäluokkien toimintaa, sekä jalkauttavat joukkueisiin Palloliiton strategian mukaisia ydinviestejä. Käpylän Pallon valmennusosaamisen kehittäjänä eli ”Vokkina” toimii seuran junioripäällikkö Mikko Helsenius. VOK kouluttaa Käpylän Pallossa ja sen seurayhteisössä jatkossa futisvalmentajan starttikurssin ja ikävaihekoulutuksen. KäPan VOK-seurayhteisössä on mukana FC Futura ja SAPA.

Seuran valmentajat voivat olla kaikissa koulutusasioissa C-tasolle asti yhteydessä Mikko Helseniukseen ja B-tasosta eteenpäin Marko Honkaseen.

Terveisin,

Marko Honkanen, [email protected], 044 053 3633

Mikko Helsenius, [email protected], 044 984 7552