KäPan edustusjoukkue aloittaa uuden kauden 16.11.

KäPan edustusjoukkue aloittaa uuden kauden 16.11.

09.11.2020

Käpylän Pallon edustusjoukkue aloittaa harjoittelun kohti tulevaa kautta maanantaina 16.11. Samalla joukkue alkaa myös kartoittamaan mukaansa uusia pelaajia Kakkosen joukkueeseen. KäPan edustusjoukkue tulee jatkossakin olemaan vahvasti seuran omiin kasvatteihin panostava joukkue, jossa nuorten pelaajien pelaajakehitys on olennainen osa toimintaa.

Vastuuvalmentaja Ossi Virta odottaakin jo innoissaan ensi viikolla alkavia harjoituksia:

"Odotan innolla, että pääsen toteuttamaan yhdessä muun valmennustiimin kanssa niitä ajatuksia ja suunnitelmia, joita olemme valmennustiimin kanssa miettineet. Olen innoissani, että pääsen tekemään töitä nuorten pelaajien kanssa, rakentamaan päävalmentajan ominaisuudessa joukkuetta sekä suunnittelemaan toimintaa kuukausi-, viikko- ja vuorokausitasolla. Odotan nimenomaan päivittäistä tekemistä."

Edustusjoukkueen vastuuvalmentajana kaksi vuotta toiminut ja joukkueen Kakkoseen nostanut Kalle Vasse jatkaa edustusjoukkueen valmennustiimissä. Kallella alkaa jo neljäs vuosi valmentajana KäPassa. Mikkis Hyyhönen ja Seppo Felt jatkavat myös edustuksen valmennustiimissä. Uutena valmentajana mukaan tulee vastuuvalmentaja Ossi Virran lisäksi seuran talenttivalmentaja Marko Honkanen.

Toiminnasta kiinnostuneet pelaajat voivat olla yhteydessä vastuuvalmentaja Ossi Virtaan, 045 270 1440.

Dataline Sport | Molentum Oy