Tiedote Kevin Larsson

Tiedote Kevin Larsson

29.01.2019

Käpylän Pallon talenttipelaaja Kevin Larsson, 2001, siirtyy Veikkausliiga –seura HIFK:hon. Kevinin pelatut ikävuodet KäPa:ssa ovat olleet todella loistavat: Nuorten maajoukkueet U15 – U18, Nike Premier voitto 2015, Kai Pahlman voitto 2016 sekä seuran historiallinen Youth Leaque –ottelu 2017 ( KäPa – Esbjerg ). Viime kauden Kevin pelasi KäPa;n miesten edustusjoukkueessa Kakkosta.

HIFK seurana on Kevinille tuttu. Loistavan uran myös jääpalloilijana tehnyt Kevin Larsson on pelasi HIFK -bandyjoukkueessa ja osallistui myös lajin Nuorten MM –turnaukseen.

’’ Olemme erittäin tyytyväisiä, että jälleen yksi seuramme nuorista talenteista saa mahdollisuuden mennä eteenpäin pelaajaurallaan. Toivomme, että sama kehitys jatkuu, ja pääsemme seuraamaan Kevinin otteita Veikkausliiga –kauden otteluissa.
Pienen loven se toki luonnollisesti jättää Edustusjoukkueemme rakentamisessa. Toisaalta se antaa myös tilaa uusille nuorille lahjakkuuksille’’. – toteaa Kalle Vasse, edustuksen päävalmentaja

KäPa toivotta Kevinille ja HIFK:lle menestystä tulevalle kaudelle !

Helsinki 29 tammikuuta 2019

Dataline Sport | Molentum Oy