KäPa 09UNITED hakee pelaajia

 

KäPa järjestää 09 United toiminnasta kiinnostuneille pelaajille avoimet harjoitukset seuran valmennuskeskuksessa, Kumpulanlaaksossa la 2.9 klo 9.00-14.00.

Tapahtumassa järjestetään pelaajille taito- ja fysiikkatestejä, sekä pelaamme erilaisia pienpelejä. Lisäksi vierailevilla pelaajilla on mahdollisuus osallistua KäPa 09 Barcan harjoituksiin erikseen sopimalla ma 31.7 – ma 11.9 välisenä aikana.   Lisätiedustelut joukkueen vastuuvalmentajalta, Jari Karjalaiselta, puh. 040-569 3944 ja ilmoittautumiset 2.9. tapahtumaan jari.karjalainen20@gmail.com.

Kaudella 2017-2018 KäPa 09 United harjoittelee kolme kertaa viikossa huippuolosuhteissa ja pelaa läpi vuoden laadukkaissa sarjoissa ja turnauksissa sekä koti- että ulkomailla. 

Joukkue pelaa ulkomailla vähintään kahdessa kutsuturnauksessa ja järjestää naapurimaiden laatuseurojen kanssa yhteisiä miniturnaustapahtumia tavoitteena pelata yli 30 laadukasta kansainvälistä ottelua Euroopan huippuakatemioita vastaan tulevana kautena.  Lisäksi seuran kansainvälinen yhteistyösopimus Hamburger Sport-Verein:n kanssa tarjoaa mahdollisuuksia pelaajakehityksessä tulevien vuosien aikana.  Kotimaassa joukkue pelaa valtakunnan ykkösseurojen kanssa miniliigaa ja osallistuu vuotta vanhempien sarjoihin ja turnauksiin huolellisesti valituissa tapahtumissa. 

Tänä vuonna haemme joukkueeseemme erityisesti maalivahteja, joille järjestetään oman joukkueen harjoittelun ohella erillistä maalivahtivalmennusta seuran ammattivalmentajien toimesta. Ikäkausijoukkueen kokenut, usean henkilön valmennustiimi koostuu pienten lastenvalmennukseen erikoistuneista valmentajista.